(700 odpowiedzi)
luxus Pytanie zadaje: luxus   [27.09.09, 19:53]
Tagi: aborcja

Wasze zdanie na temat aborcji?

Jakie macie zdanie na temat aborcji??
Dlaczego tyle kobiet decyduje się na taki nieludzki krok...;/
Niektóre kobiety starają się całe życie o dziecko i nie mają, a te po prostu usuwają ciąże...
Co sądzicie?

 
foto15.jpg
 
   
(479 - 106)
82%
[27.09.09, 20:24]
Temat rzeka.
Popieram tylko w skrajnych przypadkach-dziecko powstałe w wyniku gwałtu, gdy płód jest poważnie "uszkodzony" lub gdy zagraża matce.
Ale to jest sprawa indywidualna każdej pary. Jak decydują sie na współżycie to chyba wiedzą jakie sa tego ewentualne konsekwencje.
Osobiście gdyby moja kobieta powiedziała mi, że chce usunąć dziecko bo by twierdziła, że sobie nie poradzimy z utrzymaniem to chyba bym wyszedł z siebie i stanął obok. Zrobiłbym wszystko żeby zapewnić Nam godną przyszlość. Choćby nie wiem jak bardzo miał sie poświęcić
Radeq  Radeq  Radeq  

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
 
   
(5 - 2)
71%
[28.09.09, 14:14]
Jestem Facetem ale jestem za jak najbardziej
Mieszkam w Republice Czeskiej ale jestem Polakiem to tu przyjezdzają Polki na zabieg a po co w Polsce to nie możliwe ? MOCHEROWE BERETY zrobią protest , kler wyklnie ok
CHORE PAŃSTWO i tyle w Czechach kościoły stoją puste nikt tu nie utrzymuje darmozjadów jak w Pl, Co oferuje Rząd Polski samotnej kobiecie ? wielkie G, w Czechach przynajmniej minimum socjalne i można z tego wyżyć, a Niemcy każdy płaci podatek albo na kosciol albo na inne cele socjalne tam na ofiare daje się 1 lub 10 cent, a nie jak w PL 5zl 10 i wjęcej. ZASTANOWCIE SIĘ ILE JEST NAPRAWDE BIEDNYCH I ZANIEDBANYCH DZIECI ? ile osob piszacych tu im pomogło ? Samo mówienie nic nie da .Wstyd mi czasami ze jestem POLAKIEM kiedy zaczniecie myśleć ?

Mam 2 dzieci wychowywane są w pełnej rodzinie nic im nie brakuje i w tym przypadku aborcja nie jest potrzebna.
Ale co mają zrobić ci biedni nawet nie ze swojej winy tylko SYSTEMU PAŃSTWA POLSKIEGO i znieczulicy społeczeństwa !!!!!!
gość   gość
   
(3 - 0)
100%
[28.09.09, 23:06]
gość
gość
PJestem na nie. Dwa lata temu zaliczyłam wpadkę. Nie powiem, że było łatwo, ale było warto to wszystko przetrwać.


Weź jednak pod uwagę że nie każdemu życie ułoży się tak różowo. Nie każda kobieta umie "przetrwać" i "dać sobie radę". Nie każda ma taką sytuację jak miałaś ty, są i o wiele gorsze sytuacje.
Suma sumarum jak zwykle osądza się kobiety, podczas gdy dziecko jest skutkiem działań dwojga ludzi. Państwo zabrania kobietom usuwania ciąży, bo życie poczęte to priorytet, z drugiej strony ograniczając pomoc państwa dla samotnych matek to śmiesznego minimum.

Ty jesteś mężatką i masz Bartusia. A jaki byłby twój post jak Bartuś biegałby 4 rok w tych samych butach, jego ojciec zapadłby się pod ziemię, a ty zamiast studiować i układać sobie życie zapierniczałabyś na zmiany w Biedronce?

Życie pisze różne scenariusze i tylko ludzie zainteresowani ( oboje rodzice) winni mieć prawo do decydowania czy chcą dać nowe życie czy nie. To nie jest jakiś obowiązek, tylko możliwość.
gość   Żabka
   
(3 - 0)
100%
[29.09.09, 15:40]
AH i jeszce!
Wy co uwazacie ze kobieta Co zostala zgwalcona ma donieszc Dziecko a potem gop oddac do Domu dziecka!!!???? Jeszce raz pomyszl bo nie macie chyba pokoleji w waszych ciasnych glowkach!
Tak tylko Gwalcicel myszli!

GWALT Wiecie co to jest woglule!
GWALT morze kobiete(i nawet dla was co nie wiedza: Faceta) Psychicnie Zabic!
GWALT to jest jednej osoby przyjemnoszc przes 5 minut to kilku godzin, a Drugiej osoby RANA na RESZTE rzycia!
I teras uwazacie ze ta kobieta ma Donoszic to dziecko (jak jus tacy zajebisczi Katolicy z was) i MECZYCZ sie przes 9 miesiecy, czucz TO w sobie, i jeszce TO rodzic!
A potem go do SZIEROCINCA PAKUJEMY i tam niech rzyje do 18:go roku rzycia, i Na ulice, bo Go nikt Nie za adoptowal!
Ile Dzieci w Polsce(w calym szwiecie) zostaje za adoptowanyck Kazdy rok!!?????
I teras mi powiedzcie Ile niechcianyck dzieci zostaje PORZUCONYCH KARZDY ROK???

Jak sie trocke znacie i troche macie rozumu to chyba nie jest tak zle, aby ta Zgwalcona dziewcyna chociasz mogla te ciaze usunonc, bez WASZYCH Glupich gadek!!

I DON'T KNOW SHIT PEOPLE!!!
IGNORANT FOOLS!
STUPID EGOISTS!

HOPE U BURNE, FOR YOU're ANAL THINKING!
gość   SWENSONKA!
   
(3 - 0)
100%
[29.09.09, 22:18]
JESTEM ZA TYM I NIE WIDZĘ W TYM NIC ZŁEGO!
gość   gość
   
(3 - 0)
100%
[29.09.09, 22:49]
jestem za .... !! my powinnismy o tym decydowac a nie rząd !
gość   gość
   
(5 - 3)
63%
[28.09.09, 13:25]
gość
Żeby w wyniku gwałtu zajść akurat w ciążę potrzeba mieć prawdziwego pecha i moim zdaniem nie powinno się podporządkowywać prawa takim wysublimowanym przypadkom. Aborcja to po prostu morderstwo i tak powinno się nazywać rzeczy po imieniu. 'Wpadka' - paranoja współżyć z kimś i dziwić się i nie spodziewać się że można zajść w ciążę ;P


ale gdybym akurat zaciążyła poprzez gwałt, to raczej nie miałabym ochoty za każdym razem przypominać sobie tamtych chwil kiedy tylko bym patrzyła na to dziecko, ono nie jest niczemu winne, ale ja też nie, więc czemu mam sie cale zycie potem meczyc? a poza tym skoro to tak rzadko sie zdarza to te kilka aborcji rocznie nie jest niczym nadzwyczajnym...
gość   gość
   
(3 - 1)
75%
[28.09.09, 21:19]
to indywidualna sprawa kazdej kobiety i kazda kobieta powinna miec mozliwosc wyboru
gość   gość
   
(2 - 0)
100%
[29.09.09, 12:01]
Generalnie powinna decydowac kobieta. Ja jestem kobieta i matką 4-ro letniej córci. Kocham ją ponad życie. Ale wiem jedno, bo widziałam niejedno - gdyby na USG czy innych badaniach okazało się, że dziecko jest "uszkodzone" - ma cięzkie wady wrodzone - usunęłabym taką ciążę. Nie skazałabym własnego dziecka na życie w cierpieniu.
gość   gość
   
(3 - 1)
75%
[29.09.09, 12:55]
decyzja o aborcji powinna spoczywać na kobiecie. na tym polega demokracja, że każda kobieta powinna móc decydować sama o sobie. Niestety Polska tak naprawdę nie jest krajem demokratycznym jak to się zwykło mówić lecz krajem rządzonym przez ludzi uległych ojcu Dyrektorowi i duchownym. Życie człowieka zaczyna się w chwili narodzin i dlatego jako datę urodzenia podajemy dzień w którym przyszliśmy na świat, a nie dzień poczęcia. Stwierdzenie "przyszliśmy na świat" mówi samo za siebie. Jak długo w dokumentach będzie podawana data narodzin jako dzień urodzenia tak długo moje urodziny będą pierwszym dniem mojego życia.
gość   gość
   
(2 - 0)
100%
[29.09.09, 21:51]
Popieram aborcję. To jest indywidualna sprawa każdej pary lub kobiety! Jeżeli dziecko ma byc pozniej nie kochane i ma byc oddane do domu dziecka to jak najbardziej rozumiem! Ludzie nie zyjemy w sredniowieczu i chyba kazda osoba ktora ukonczyla podstawowke powinna wiedziec ze aborcji dokonuje sie we wczesnej fazie ciazy kiedy plod nie jest jeszcze uksztaltowany! Mamy w Polsce mase domow dziecka, wiec prosze obecne lub przyszle babcie moherowe o nie przemyslenie sprawy i nie pisane ze jest to morderstwo masakra!
gość   gość
 
Odpowiedź pisze:
 
Zaloguj
:)
 • :/
 • :(
 • :)
 • :*
 • :<
 • :0
 • :o
 • >:D
 • :d
 • :|
 • :x
 • ;)
 • ;(
 • :p
 • :s
 • >:d
 • :D
 • >:o
 • :]
 • :[
 • :P
 • >:|
 Dodaj zdjęcia lub inne pliki