(700 odpowiedzi)
luxus Pytanie zadaje: luxus   [27.09.09, 19:53]
Tagi: aborcja

Wasze zdanie na temat aborcji?

Jakie macie zdanie na temat aborcji??
Dlaczego tyle kobiet decyduje się na taki nieludzki krok...;/
Niektóre kobiety starają się całe życie o dziecko i nie mają, a te po prostu usuwają ciąże...
Co sądzicie?

 
foto15.jpg
 
   
(479 - 106)
82%
[27.09.09, 20:24]
Temat rzeka.
Popieram tylko w skrajnych przypadkach-dziecko powstałe w wyniku gwałtu, gdy płód jest poważnie "uszkodzony" lub gdy zagraża matce.
Ale to jest sprawa indywidualna każdej pary. Jak decydują sie na współżycie to chyba wiedzą jakie sa tego ewentualne konsekwencje.
Osobiście gdyby moja kobieta powiedziała mi, że chce usunąć dziecko bo by twierdziła, że sobie nie poradzimy z utrzymaniem to chyba bym wyszedł z siebie i stanął obok. Zrobiłbym wszystko żeby zapewnić Nam godną przyszlość. Choćby nie wiem jak bardzo miał sie poświęcić
Radeq  Radeq  Radeq  

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
 
   
(4 - 1)
80%
[28.09.09, 11:03]
gość
Nie rozumiem tych , którzy zabijają dzieci, przecież to dar od Boga. Po co najpierw dają
komuś życie , a późnej je odbierają i to świadomie. Ja mam 18 lat i mam córeczkę
która ma 2 latka. Wiedziałam co robię więc , wiedziałam, że będę sobie musiała dać radę.

szacunek dla Ciebie, kobietko dzielna :) jednak pomimo wszystko usunięcie ciąży będącej wynikiem gwałtu, z zagrozeniem dla zycia matki czy poważnym uszkodzeniem płodu jak najbardziej usprawiedliwiam
Choć ludzie namawiali mnie do tego abym usunęła ciąże, to mi nawet przez myśl by nie przeszło popełnić takie przestępstwo. Dlatego trzeba apelować i przeciwstawiać się morderstwu na niewinnych dzieciach.
gość   gość
   
(10 - 7)
59%
[28.09.09, 11:07]
jestem ZA ABORCJĄ
gość   gość
   
(4 - 1)
80%
[28.09.09, 13:45]
bosz:/ ile razy mozna pytac o to samo:/
gość   gość
   
(5 - 2)
71%
[28.09.09, 14:14]
Jestem Facetem ale jestem za jak najbardziej
Mieszkam w Republice Czeskiej ale jestem Polakiem to tu przyjezdzają Polki na zabieg a po co w Polsce to nie możliwe ? MOCHEROWE BERETY zrobią protest , kler wyklnie ok
CHORE PAŃSTWO i tyle w Czechach kościoły stoją puste nikt tu nie utrzymuje darmozjadów jak w Pl, Co oferuje Rząd Polski samotnej kobiecie ? wielkie G, w Czechach przynajmniej minimum socjalne i można z tego wyżyć, a Niemcy każdy płaci podatek albo na kosciol albo na inne cele socjalne tam na ofiare daje się 1 lub 10 cent, a nie jak w PL 5zl 10 i wjęcej. ZASTANOWCIE SIĘ ILE JEST NAPRAWDE BIEDNYCH I ZANIEDBANYCH DZIECI ? ile osob piszacych tu im pomogło ? Samo mówienie nic nie da .Wstyd mi czasami ze jestem POLAKIEM kiedy zaczniecie myśleć ?

Mam 2 dzieci wychowywane są w pełnej rodzinie nic im nie brakuje i w tym przypadku aborcja nie jest potrzebna.
Ale co mają zrobić ci biedni nawet nie ze swojej winy tylko SYSTEMU PAŃSTWA POLSKIEGO i znieczulicy społeczeństwa !!!!!!
gość   gość
   
(4 - 1)
80%
[29.09.09, 15:40]
"Mialan 17 lat, zaszlam po krotkim czasie(przez glupote) w ciazy! Mieszkam od urodzenia w szweci, i tu jest pozwolone Usuwac ciaze. Ciaze morzna usunonc do 12:go tygodnia ciazy, a wtedy to NIE jest dziecko tylko Embryo, bez muzgo! Durzo Dziewczyn i nawet poronia do 12 tygodnia, gdzie to bedzie jak karzda Miesiacka, nawet nie zauwaza.
Dzisai man 27 lat i dopiero synka urodzilam!
I powiem wam ze Nawet JEDNEGO dnia nie zaluje usuniecia tey ciazy w mlodym wieku. Bo bym nie byla tu gdzie jestem dzisai i bym na 150% niemiala mojego Synka 3 miesiencznego!
Mnie NIKT nie przykona! To jest Kobiety cialo, Wszystcy wiemy ze DURZO wczesiniej Uprawiamy sex, nisz jesteszmy Gotowi na Dziecko!
Ja Dziecko Ma muc mic Naj lepsze zycie!
Absolutnie to nie jest Sposub na "Antykoncepcjie"

Så tabletki antykoncepcyjne, i så prezerwatywy, spirale!
WY (to znacy POLACY) Lepiej Uczcie Dzieciakuw SAFE SEX!!!"


Teraz droga matko 3 miesiecznego synka spójrz mu w oczy i powiedz 'kilka lat temu zabilam twojego braciszka ale wogole tego nie poczulam ,prawie jak dodatkowa miesiaczka' żalosna jestes:) wspolczuje twemu obecnemu synkowi ze ma taka matke ;) pozdrawiam:)
gość   gość
   
(5 - 3)
63%
[28.09.09, 13:25]
gość
Żeby w wyniku gwałtu zajść akurat w ciążę potrzeba mieć prawdziwego pecha i moim zdaniem nie powinno się podporządkowywać prawa takim wysublimowanym przypadkom. Aborcja to po prostu morderstwo i tak powinno się nazywać rzeczy po imieniu. 'Wpadka' - paranoja współżyć z kimś i dziwić się i nie spodziewać się że można zajść w ciążę ;P


ale gdybym akurat zaciążyła poprzez gwałt, to raczej nie miałabym ochoty za każdym razem przypominać sobie tamtych chwil kiedy tylko bym patrzyła na to dziecko, ono nie jest niczemu winne, ale ja też nie, więc czemu mam sie cale zycie potem meczyc? a poza tym skoro to tak rzadko sie zdarza to te kilka aborcji rocznie nie jest niczym nadzwyczajnym...
gość   gość
   
(2 - 0)
100%
[28.09.09, 22:52]
gość
Żeby w wyniku gwałtu zajść akurat w ciążę potrzeba mieć prawdziwego pecha i moim zdaniem nie powinno się podporządkowywać prawa takim wysublimowanym przypadkom. Aborcja to po prostu morderstwo i tak powinno się nazywać rzeczy po imieniu. 'Wpadka' - paranoja współżyć z kimś i dziwić się i nie spodziewać się że można zajść w ciążę ;P
jestem ciekawa co bys zrobila gdyby cie zgwalcili.w niektorych krajach europy aborcja jest dozwolnona do... (zeby nie sklamac) ...tygodnia kiedy plod uznawany jest jeszcze za embrion!gdybym miescila sie w tym zakresie to mozebym usunela...kto wie
gość   gość
   
(2 - 0)
100%
[29.09.09, 12:01]
Generalnie powinna decydowac kobieta. Ja jestem kobieta i matką 4-ro letniej córci. Kocham ją ponad życie. Ale wiem jedno, bo widziałam niejedno - gdyby na USG czy innych badaniach okazało się, że dziecko jest "uszkodzone" - ma cięzkie wady wrodzone - usunęłabym taką ciążę. Nie skazałabym własnego dziecka na życie w cierpieniu.
gość   gość
   
(3 - 1)
75%
[29.09.09, 12:55]
decyzja o aborcji powinna spoczywać na kobiecie. na tym polega demokracja, że każda kobieta powinna móc decydować sama o sobie. Niestety Polska tak naprawdę nie jest krajem demokratycznym jak to się zwykło mówić lecz krajem rządzonym przez ludzi uległych ojcu Dyrektorowi i duchownym. Życie człowieka zaczyna się w chwili narodzin i dlatego jako datę urodzenia podajemy dzień w którym przyszliśmy na świat, a nie dzień poczęcia. Stwierdzenie "przyszliśmy na świat" mówi samo za siebie. Jak długo w dokumentach będzie podawana data narodzin jako dzień urodzenia tak długo moje urodziny będą pierwszym dniem mojego życia.
gość   gość
   
(2 - 0)
100%
[29.09.09, 21:51]
Popieram aborcję. To jest indywidualna sprawa każdej pary lub kobiety! Jeżeli dziecko ma byc pozniej nie kochane i ma byc oddane do domu dziecka to jak najbardziej rozumiem! Ludzie nie zyjemy w sredniowieczu i chyba kazda osoba ktora ukonczyla podstawowke powinna wiedziec ze aborcji dokonuje sie we wczesnej fazie ciazy kiedy plod nie jest jeszcze uksztaltowany! Mamy w Polsce mase domow dziecka, wiec prosze obecne lub przyszle babcie moherowe o nie przemyslenie sprawy i nie pisane ze jest to morderstwo masakra!
gość   gość
 
Odpowiedź pisze:
 
Zaloguj
:)
 • :/
 • :(
 • :)
 • :*
 • :<
 • :0
 • :o
 • >:D
 • :d
 • :|
 • :x
 • ;)
 • ;(
 • :p
 • :s
 • >:d
 • :D
 • >:o
 • :]
 • :[
 • :P
 • >:|
 Dodaj zdjęcia lub inne pliki