(700 odpowiedzi)
luxus Pytanie zadaje: luxus   [27.09.09, 19:53]
Tagi: aborcja

Wasze zdanie na temat aborcji?

Jakie macie zdanie na temat aborcji??
Dlaczego tyle kobiet decyduje się na taki nieludzki krok...;/
Niektóre kobiety starają się całe życie o dziecko i nie mają, a te po prostu usuwają ciąże...
Co sądzicie?

 
foto15.jpg
 
   
(479 - 106)
82%
[27.09.09, 20:24]
Temat rzeka.
Popieram tylko w skrajnych przypadkach-dziecko powstałe w wyniku gwałtu, gdy płód jest poważnie "uszkodzony" lub gdy zagraża matce.
Ale to jest sprawa indywidualna każdej pary. Jak decydują sie na współżycie to chyba wiedzą jakie sa tego ewentualne konsekwencje.
Osobiście gdyby moja kobieta powiedziała mi, że chce usunąć dziecko bo by twierdziła, że sobie nie poradzimy z utrzymaniem to chyba bym wyszedł z siebie i stanął obok. Zrobiłbym wszystko żeby zapewnić Nam godną przyszlość. Choćby nie wiem jak bardzo miał sie poświęcić
Radeq  Radeq  Radeq  

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
 
   
(4 - 1)
80%
[28.09.09, 13:45]
bosz:/ ile razy mozna pytac o to samo:/
gość   gość
   
(5 - 2)
71%
[28.09.09, 14:14]
Jestem Facetem ale jestem za jak najbardziej
Mieszkam w Republice Czeskiej ale jestem Polakiem to tu przyjezdzają Polki na zabieg a po co w Polsce to nie możliwe ? MOCHEROWE BERETY zrobią protest , kler wyklnie ok
CHORE PAŃSTWO i tyle w Czechach kościoły stoją puste nikt tu nie utrzymuje darmozjadów jak w Pl, Co oferuje Rząd Polski samotnej kobiecie ? wielkie G, w Czechach przynajmniej minimum socjalne i można z tego wyżyć, a Niemcy każdy płaci podatek albo na kosciol albo na inne cele socjalne tam na ofiare daje się 1 lub 10 cent, a nie jak w PL 5zl 10 i wjęcej. ZASTANOWCIE SIĘ ILE JEST NAPRAWDE BIEDNYCH I ZANIEDBANYCH DZIECI ? ile osob piszacych tu im pomogło ? Samo mówienie nic nie da .Wstyd mi czasami ze jestem POLAKIEM kiedy zaczniecie myśleć ?

Mam 2 dzieci wychowywane są w pełnej rodzinie nic im nie brakuje i w tym przypadku aborcja nie jest potrzebna.
Ale co mają zrobić ci biedni nawet nie ze swojej winy tylko SYSTEMU PAŃSTWA POLSKIEGO i znieczulicy społeczeństwa !!!!!!
gość   gość
   
(3 - 0)
100%
[28.09.09, 23:06]
gość
gość
PJestem na nie. Dwa lata temu zaliczyłam wpadkę. Nie powiem, że było łatwo, ale było warto to wszystko przetrwać.


Weź jednak pod uwagę że nie każdemu życie ułoży się tak różowo. Nie każda kobieta umie "przetrwać" i "dać sobie radę". Nie każda ma taką sytuację jak miałaś ty, są i o wiele gorsze sytuacje.
Suma sumarum jak zwykle osądza się kobiety, podczas gdy dziecko jest skutkiem działań dwojga ludzi. Państwo zabrania kobietom usuwania ciąży, bo życie poczęte to priorytet, z drugiej strony ograniczając pomoc państwa dla samotnych matek to śmiesznego minimum.

Ty jesteś mężatką i masz Bartusia. A jaki byłby twój post jak Bartuś biegałby 4 rok w tych samych butach, jego ojciec zapadłby się pod ziemię, a ty zamiast studiować i układać sobie życie zapierniczałabyś na zmiany w Biedronce?

Życie pisze różne scenariusze i tylko ludzie zainteresowani ( oboje rodzice) winni mieć prawo do decydowania czy chcą dać nowe życie czy nie. To nie jest jakiś obowiązek, tylko możliwość.
gość   Żabka
   
(3 - 0)
100%
[29.09.09, 22:49]
jestem za .... !! my powinnismy o tym decydowac a nie rząd !
gość   gość
   
(6 - 4)
60%
[28.09.09, 13:18]
Abstrahując od samego tematu aborcji, argumenty typu "dziecko to dar od Boga" (dziecko to wynik połączenia gamet, nie prezent od istoty, która nie wiadomo, czy naprawdę istnieje) oraz "te usuwają, a są kobiety, które strasznie chcą zajść w ciążę i nie mogą" (płodność to indywidualna sprawa każdej jednostki ludzkiej, a nie sprawa masowa) przedstawiają zdolności intelektualne niektórych jako mniej niż mierne.
gość   gość
   
(4 - 2)
67%
[28.09.09, 17:51]
ZycieToSaChwile 
Jestem za! Dlaczego? Otóż... Jeśli dziecko jest wynikiem gwałtu, to jaka kobieta chciałaby je rordzić? Syna jakiemuś psycholowi? Nie... Poza tym, jakbym wpadła od tak też bym usunęła. Zdanie jest podzielone, a osobiście uważam, ze to powinno być legalne.


To nie wpadaj, jak się odpowiednio zabezpieczasz to nie masz szans na zajście. Jak któraś omijając 1 tabletkę twierdzi, "a tam to tylko jedna nic się nie stanie" i wpada to jest jej wina. Jak się ktoś kocha bez zabespieczenia to to nie jest wpadka, bo każdy wie czym to grozi więc jak nie chce się mieć dzidzi to albo się nie bzykajcie, albo się zabespieczajcie, a nie usówajcie. Po takim zabiegu możesz już nie zajść w ciąże, a i tak zabijasz WŁASNE dziecko. Za własną "głupote" powinno się odpowiadać, a nie uciekać do aborcji. Tak pozatym są apteki gdzie można dostać prezerwatywy za darmo.
gość   gość
   
(3 - 1)
75%
[28.09.09, 18:16]
Moim zdanie jest to zabicie swojego dziecka. Zależy też to od tego czy płód jest "chory".
Znam panią 52 letnią, która do dziś nie może sobie wybaczyć usunięcia ciąży.
gość   gość
   
(3 - 1)
75%
[28.09.09, 21:19]
to indywidualna sprawa kazdej kobiety i kazda kobieta powinna miec mozliwosc wyboru
gość   gość
   
(4 - 2)
67%
[29.09.09, 12:40]
Jestem mama piatki dzieci,niestety nie moglam stosowac srodkow antykoncepcyjnych,budowa anatomiczna nie pozwolila mi nosic wkladki uczulenie na prezerwatywy,nieodpowiedzialny partner(od 10 lat jestem sama gdyz interesowalo go robienie tylko dzieci a co potem niewazne),mimo to jestem za macierzynstwem zwyboru.Jestem za aborcja, bo nikt niewie lepiej jak wyglada zycie dziecka gdy w domu brakuje pieniazkow,kiedy dzieci patrza na rowiesnikow z pozadaniem ich rzeczy,i nikt mi nie powie ze wystarczy dzieci odpowiednio wychowac,telewizja internet szkola robia tez swoje.Znam temat i wiem jakie komentarze otrzymam ale tak naprawde to znam zycie i mam w nosie co ktos o mnie mysli,
gość   gość66
   
(2 - 0)
100%
[29.09.09, 21:51]
Popieram aborcję. To jest indywidualna sprawa każdej pary lub kobiety! Jeżeli dziecko ma byc pozniej nie kochane i ma byc oddane do domu dziecka to jak najbardziej rozumiem! Ludzie nie zyjemy w sredniowieczu i chyba kazda osoba ktora ukonczyla podstawowke powinna wiedziec ze aborcji dokonuje sie we wczesnej fazie ciazy kiedy plod nie jest jeszcze uksztaltowany! Mamy w Polsce mase domow dziecka, wiec prosze obecne lub przyszle babcie moherowe o nie przemyslenie sprawy i nie pisane ze jest to morderstwo masakra!
gość   gość
 
Odpowiedź pisze:
 
Zaloguj
:)
 • :/
 • :(
 • :)
 • :*
 • :<
 • :0
 • :o
 • >:D
 • :d
 • :|
 • :x
 • ;)
 • ;(
 • :p
 • :s
 • >:d
 • :D
 • >:o
 • :]
 • :[
 • :P
 • >:|
 Dodaj zdjęcia lub inne pliki