(14 odpowiedzi)
BruceWayne
Pytanie zadaje: BruceWayne   [31.07.10, 20:18]

Schizofrenia.

Witam Państwa.
Ostatnio zastanawiam się nad pewną sprawą, a mianowicie... Jak wygląda życie w oczach schizofrenika? Ostatnio obejrzałem trochę filmów na ten temat i tam jasno było widać, że osoby z takimi zaburzeniami swoje psychozy widzą jako normalny świat. Czy wyobrażacie sobie życie schizofrenika? jak to jest żyć nawet nie wiedząc, co jest prawdą, a co fikcją?
Pozdrawiam.

(mam nadzieję, że na tym portalu odpowiedzi będą bardziej inteligentne...)

Pokaż odpowiedzi użytkownika (1) »

 
   
(15 - 1)
94%
[31.07.10, 20:51]
a jak mam sobie siebie wyobrażać ? miałam pewnien incydent w wieku 12-13 lat że dosłownie wszystkiego się bałam ze strachu spałam za wersalką i był taki okres że bałam się że nie dorzyję do 15 roku życia
Markava  Markava  Markava  

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
 
   
(16 - 3)
84%
[31.07.10, 20:19]
z jednej strony fajnie by tak bylo...:)
gość   gość
   
(18 - 5)
78%
[31.07.10, 20:19]
Słuchaj schizofrenia to bardzo trudna choroba. Nawet nie chce myśleć co oni przeżywają. Jednego dnia jest ok wszystko w porządku a drugiego atakuje Cię ta osoba jakimś narzędziem z kolei dnia trzeciego dzwoni na policje, że pali się, gwałcą itd. a to nieprawda i nawet o tym nie pamiętają.
Wiosenna   Wiosenna  
   
(14 - 1)
93%
[31.07.10, 20:21]
Miałam styczność z taką osobą i szczerze to się jej boję i unikam, bo wiem do czego jest zdolna.
Wiosenna   Wiosenna  
   
(13 - 0)
100%
[31.07.10, 20:22]
Jeśli masz nadzieję, że będziesz mieć "schizy" jak przy dragach, to się grubo mylisz. Poczucie niebezpieczeństwa, strachu. Zapominasz gdzie jesteś, jak się nazywasz albo kim są ludzie w Twoim domu.
natalie   natalie  
   
(14 - 1)
93%
[31.07.10, 20:24]
Natalie, nie mam żadnej nadziei. Pytam, bo zainteresowała mnie sprawa tej choroby i ludzi, którzy niestety na nią chorują. Polecam film mechanik, gdzie widz do ostatnich minut widzi obraz tak, jak schizofrenik i naprawdę nie widać na początku ŻADNEJ różnicy.
BruceWayne   BruceWayne  
   
(16 - 3)
84%
[31.07.10, 20:46]
Dla schizofreników świat który widzą jest realnym. Nie umieją odróżnić, jak my, świata realnego od fikcji. Dla nich wszystko co widzą jest rzeczywiste. Co oznacza, że wielu jest trzymanych w psychiatrykach bo widzą np: niestworzon potwory itp, przed którymi czują paniczny strach a widzą je jak w realu. W napadzie paniki taka osoba mże zrobić mnóstwo głupstw by tylko "bronić się" przed wyimaginowanym potworem.
Infernal00Angel   Infernal00Angel  
   
(15 - 1)
94%
[31.07.10, 20:51]
a jak mam sobie siebie wyobrażać ? miałam pewnien incydent w wieku 12-13 lat że dosłownie wszystkiego się bałam ze strachu spałam za wersalką i był taki okres że bałam się że nie dorzyję do 15 roku życia
a jak mam sobie siebie wyobrażać ? miałam pewnien incydent w wieku 12-13 lat że dosłownie wszystkiego się bałam ze strachu spałam za wersalką i był taki okres że bałam się że nie dorzyję do 15 roku życia
Markava   Markava  
   
(3 - 0)
100%
[31.07.10, 23:04]
Na początku mamy szeroki bukiet nastrojów depresyjno-maniakalnych.Ciągłe poczucie zagrożenia,ataku, obserwacji.Następuję nadmierne,obsesyjne zainteresowanie własną osobą, czasami tematami religijnymi(nawet wkraczanie w fazy okultyzmu). Wszystko przybiera karykaturalną formę, każda drobnostka jest wyolbrzymiona.Potem dochodzą halucynacje słuchowe i wzrokowe.Choremu mogą objawiać się różne postacie, słyszy głosy, które nakazują mu robić konkretne rzeczy.Ta faza jest szczególnie niebezpieczna, gdyż owe głosy wydają różne polecenia,często drastyczne...Po pewnym czasie następuje faza remisji, złagodzenia lub całkowitego ustąpienia objawów psychotycznych.Ważne jest zachowanie rodziny, umiejętność odczytywania sygnałów. Podam przykład.Chory przez kilka godzin patrzy się przez okno, nie chce spać, panicznie boi się własnego łóżka.Nie zmuszajmy Go do tego(być może w tymże łóżku ,,widzi" tysiącę robaków, nigdy nie wiemy czego tak naprawdę dotyczą omamy).Oczywiście każdy przypadek jest inny,mamy wiele typów schizofrenii,ja opisałam najczęstszą postać -s. paranoidalną(w wielkim skrócie).
Wanilia5   Wanilia5  
   
(0 - 0)
0%
[25.12.15, 20:41]
Szykanownie osoby, nękanie z ukrycia i typowy stalking na przykład zorganizowanej grupy przestępczej lub kto wie czy nie policji.
Gdyby to miały być służby agencji inteligencji typu CIA lub inna tego typu, to mają coś co się nazywa "voice data bank" do celów biometrycznych + sama biometria.
Wykorzystane w celach manipulacji lub terroru tego typu danych jest przestępstwem gdy jest to naruszenie wolnej woli danej osoby, która sobie tego po prostu nie życzy.
Chyba że obawa o bezpieczeństwo jest uzasadniona.
Przykład z filmu, który nawiązuje do "Voice data bank". Kiedyś niemożliwe, teraz już możliwe i funkcjonuje nawet w bankach jako czynnik zabezpieczający poza fizycznymi oględzinami biometrii.
https://www.youtube.com/watch?v=MT_u9Rurrqg
gość   odpowiedź
   
(0 - 0)
0%
[25.12.15, 20:46]
[autor="odpowiedź"] Szykanownie osoby, nękanie z ukrycia i typowy stalking na przykład zorganizowanej grupy przestępczej lub kto wie czy nie policji. Gdyby to miały być służby agencji inteligencji typu CIA lub inna tego typu, to mają coś co się nazywa "voice data bank" do celów biometrycznych + sama biometria. Wykorzystane w celach manipulacji lub terroru tego typu danych jest przestępstwem gdy jest to naruszenie wolnej woli danej osoby, która sobie tego po prostu nie życzy. Chyba że obawa o bezpieczeństwo jest uzasadniona. Przykład z filmu, który nawiązuje do "Voice data bank". Kiedyś niemożliwe, teraz już możliwe i funkcjonuje nawet w bankach jako czynnik zabezpieczający poza fizycznymi oględzinami biometrii. https://www.youtube.com/watch?v=MT_u9Rurrqg [/autor]
Trochę przesadziłem, że akurat "Terminator" ale jest to pośrednie nawiązanie
do motywu terroryzmu i wykorzystania biometrii.
Łatwo z kogoś zrobić idiotę lub być kimś zamiast sobą przejmując nazwijmy to duszą.
Dlatego jest to tak istotne. Zabezpieczanie bezpieczeństwa przed wykradnięciem personalii i dla wiarygodności w pewnych kryteriach.
gość   odpowiedź
12
 
Odpowiedź pisze:
 
Zaloguj
:)
 • :/
 • :(
 • :)
 • :*
 • :<
 • :0
 • :o
 • >:D
 • :d
 • :|
 • :x
 • ;)
 • ;(
 • :p
 • :s
 • >:d
 • :D
 • >:o
 • :]
 • :[
 • :P
 • >:|
 Dodaj zdjęcia lub inne pliki